Проблема діагностики й лікування травматичних ушкоджень колінного суглобу залишається гострою дотепер. Про це свідчить значна кількість робіт, присвячених травмі колінного суглобу, що з'явились останнім часом. Актуальність проблеми внутрішньосуглобових ушкоджень колінного суглобу обумовлена тенденцією до зростання загальної кількості хворих. Однією з причин цього є більш активні заняття спортом, постійне зростання тренувальних навантажень. За даними статистики, 75% меніскектомій виконується у спортсменів. За даними літератури, 52% травм колінного суглобу отримані під час занять спортом. Природно, що найбільша їх кількість припадає на найактивніші роки життя — 3-5-е десятиліття.
В даний час однією з головних проблем охорони здоров'я є цереброваскулярна патологія — третя за поширеністю причина смертності і одна з основних причин інвалідизації населення в багатьох країнах світу. Як відзначають експерти ВООЗ, у майбутньому кількість цереброваскулярних захворювань (ЦВЗ) буде зростати, що пов'язано зі старінням населення планети і збільшенням поширеності в популяції як розвинених, так і країн, що розвиваються таких факторів ризику ЦВЗ, як артеріальна гіпертензія (АГ), цукровий діабет, гіперхо- лестеринемія , куріння, ожиріння, гіподинамія та ін.
Пандемія грипу А (Н1N1 - Каліфорнія) в жовтні-грудні 2009 року мала свої особливості. По-перше, вона охопила значну кількість населення України, перебігала з тяжким станом хворих та величезними ускладненнями, що призвело до значної кількості смертельних наслідків.
Під час епідемії грипу в жовтні-грудні 2009 року в Україні було чітко визначено, що медики мали справу зі спалахом сезонного грипу в поєднанні з грипом А (НШ1). Особливо складною ситуація виявилась у Західній Україні, де спостерігали найвищу захворюваність та летальність від пневмоній.
Туберкульозний спондиліт, або хвороба Потта (описаний PercivalPottу 1779 р. як ураження міжхребцевого диска з поширенням на тіла суміжних хребців), викликається Mycobacteriumtuberculosis та є найчастішою локалізацією кістковосуглобового туберкульозу.
Наприкінці минулого століття туберкульозний спондиліт був рідким захворюванням. Останнім часом частота цього захворювання має тенденцію до зростання.
Ліцензія МОЗ
АЕ №197867 від 30 травня 2013р.
м. Івано-Франківськ,
вул. Матейки, 34
тел.: (0342) 75-21-41
моб.: (096) 075-21-41
info@mrt.if.ua